Etkili Liderlik

Etkili Liderlik

Geçmişte kendilerini başarıya götüren şeyleri

aynen yapmaya devam edenler,

başarısızlığa mahkumdurlar.

Peter DRUCKER

Liderlik, kişinin vizyonunu daha geniş bir görüşe yükseltmesi, performansını daha yüksek bir standarda çıkartması, kişiliğini normal kısıtlarının ötesinde büyütmesi demektir. Lider ise çevresindekileri etkileme becerisi olan, onlara nasıl ilham vereceğini bilen, doğru hedefler belirleyen ve bu hedeflerin yönetimini etkin bir biçimde gerçekleştirebilen, değişimi ve krizleri doğru yönetebilen yöneticilerdir.

Liderlik becerilerinin kazanılması ve geliştirilmesinin sonucunda yöneticiler çalışanların şirkete uyumunun sağlanmasını ve performanslarını maksimize etmelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Bu eğitim ile eğitime katılan yöneticilerin “keşke bu eğitimi daha önce alsaydık,” diyeceklerine kuşkumuz yoktur. İş hayatına bakış açıları değişene inandığımız yöneticilerin, kavramları daha önce öğrenmediklerine pişmanlık duyacaklarına da adımız kadar eminiz. Kurum içinde mutlu, huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı yaratmak adına, yönetim anlayışlarının gelişimi için, her yöneticinin ve yönetici adaylarının mutlaka alması gereken bu eğitimle katılımcıların kişisel farkındalıkları artacaktır.

Haber